6.4.08

 
Jarní očista polomského kostela

Drazí přátelé,
mnozí z Vás už víte, že jsem se tak trochu zbláznil a od církve získal kostel sv. Kunhuty v Polomu u Trhové Kamenice. Kostel je v opravdu žalostném stavebním stavu díky dlouholetému zatékání srážkové vody dírou ve střeše. S několika přáteli se už dva měsíce snažíme opatřit potřebné finanční prostředky z grantů Ministerstva kultury a Pardubického kraje a zdá se, že dostaneme poměrně vysokou částku, která nám umožní opravit v tomto roce alespoň korunu zdiva a celý krov.
Aby tyto náročné činnosti mohly začít, musí být staveniště připravené tak, aby bylo možné instalovat lešení a další potřebné vybavení. Rozsah těchto příprav je velký a my cítíme, že bychom to z časových důvodů nezvládli.
Proto bychom rádi uspořádali pracovní akci, při které by větší počet lidí dokázal za krátký čas to, co by se nám nepodařilo ani za několik měsíců. Půjde hlavně o odstranění sutě z interiéru kostela a od paty průčelí, vyřezání zbylého náletu, přípravu podkroví a krovu pro zednické a tesařské práce.
S touto prosbou se obracíme na Vás - naše přátele a všechny příznivce tohoto místa. Pokud byste našli chvíli času a dostatek chutě nám pomoci, budeme velmi rádi.

Očista polomského kostela se koná v sobotu a neděli 12. a 13. dubna 2008

Pokud se rozhodnete přijet, dejte mi prosím vědět, abychom mohli připravit pracovní plán a také abychom mohli zajistit dostatek stravy a měli čas zařídit případný nocleh. Pomůžete nám i tím, že tuto informaci dále rozšíříte vhodným lidem.
Vše dobré přeje
František R. Václavík


Poznámky: Přidat komentářOdkazy na tento příspěvek:

Vytvořte odkaz<< Domovská stránka

This page is powered by Blogger. Isn't yours?

Přihlášení k odběru Příspěvky [Atom]