2.8.08

 
Střechobraní 9. a 10. srpna 2008 !
Milí přátelé,
po delší době Vás oslovuji s prosbou o pomoc s prací při obnově Polomského kostelíka. V době od poslední očistné akce se podařilo díky získaným dotacím opravit korunu zdiva lodi i presbytáře, dozdít záklenky oken a vypadanou klenbu. Prováděcí firma vedená Jiřím Vomelou se ujala realizace stavebně náročných konstrukcí s kvalitou a citlivostí sobě vlastní - to ostatně můžete kdykoliv přijet posoudit. Koruna zdiva je tak připravena na osazení opravené krovové konstrukce.

V této fázi musíme z vlastních zdrojů zajistit sundání shnilé krytiny a rozebrání krovu lodi. Následně dojde ke snesení nabalíkovaných součástí jeřábem a krov bude odvezen do tesařské dílny pana Leflera do Libice. Nakonec jsme z finančních důvodů museli upustit od ručního opracování kulatiny - dřevo bude řezané, hoblované, spoje budou však klasické - čepované bez použití kovových prvků.

Střechobraní bude 9. a 10. srpna 2008

V sobotu ráno tedy začneme s rozebíráním krytiny. Doufám, že do večera bude krov složený, nebo to dokončíme během neděle. V krovu je třeba silných mužů. Slabší povahy, které nechtějí ukončit svůj život pod spadlým trámem a ženy by dole likvidovaly hromady šindele a zbytků břidlice.

Nářadí - pokud by někdo měl nějaké vhodné nářadí na sundávání šindele typu tesařského kladiva nebo pajcru - vemte sebou! Pokud by někdo měl nějaká lana - vemte taky. Rukavice nějaké ještě máme. Nářadí na vytloukání dřevěných hřebů obstarám já. Pokud někdo má helmu - rozhodně doporučuji.

Pokusíme se zajistit hrnec bramborové polévky s houbami a chlebem, ale možná si pro jistotu nějakou stravu vezměte sebou. Minulou sobotu jsme v přilehlém lese našli dva koše praváků, takže ty houby v polévce by byly z místních zdrojů.

Prozatím vím o pěti lidech, kteří budou nocovat namístě - pokud se někdo rozhodne - připojte se k nám.

Velmi Vás všechny prosím - ti kdo by našli v době dovolených a letního laškování u vody sílu přijet - napište mi alespoň krátkou zprávu, abych mohl vše lépe připravit.

Kontakt:

František R. Václavík
M: 724 663 780
www.fravaclavik.com/polom
polom@fravaclavik.com


Poznámky: Přidat komentářOdkazy na tento příspěvek:

Vytvořte odkaz<< Domovská stránka

This page is powered by Blogger. Isn't yours?

Přihlášení k odběru Příspěvky [Atom]