20.4.08

 
Fotoalbum Polom - "Velká očista" 12. - 13. 4. 2008

Přidáno fotoalbum snímků Pavla Voříška z akce "Velká očista". Kliknutím na obrázek se otevře webové album Picasa. Pokud mát
e ještě někdo svoje snímky, rád je zveřejním.

 
Poděkování za účast na "velké očistě"

Milí přátelé,
ještě jednou vám chci poděkovat za účast a neuvěřitelné nasazení při vyklízení sutě z kostela a jeho okolí. S těmi, s kým jsem měl možnost poté hovořit, jsme se shodli, že to bylo naprosto zázračné. Za sobotu a neděli přijelo pomoci 25 lidí a to ještě nepočítám děti, které čistily prostor od dřeva na spálení. Podařilo se nám vyčistit interiér lodi i do poloviny zasypané postranní prostory sakristie a předsíně. V podkroví jsme očistili rub klenby a povrch koruny na západě, kde už rostly břízy. Při západním průčelí se odkopal suťový val a prostor byl vyrovnán pro instalaci lešení. Nikdo z nás nečekal, že zvládneme ?očistu? v takovém rozsahu.
Zprovoznil jsem pro účely prezentace polomských aktivit blog, který naleznete na adrese:

fravaclavik.com/polom

Pro odebírání aktuálních informací je možné se přihlásit na spodní části stránky, eliminuji tak rozesílání nevyžádaných e-mailů. Na blogu je zveřejněna také stránka s názvem Zvláštní poděkování, kde bychom chtěli jmenovitě poděkovat všem, kdo nám pomáhají a zároveň zaznamenat pro historii jejich přítomnost v Polomu.
Teď nás bude čekat fáze příprav pro stavební práce. Musíme zajistit lešení a jeho postavení a hned poté započnou zednické práce ? doplnění spadlých záklenků oken a úprava koruny zdiva.

Hezký den!
frv


6.4.08

 
Jarní očista polomského kostela

Drazí přátelé,
mnozí z Vás už víte, že jsem se tak trochu zbláznil a od církve získal kostel sv. Kunhuty v Polomu u Trhové Kamenice. Kostel je v opravdu žalostném stavebním stavu díky dlouholetému zatékání srážkové vody dírou ve střeše. S několika přáteli se už dva měsíce snažíme opatřit potřebné finanční prostředky z grantů Ministerstva kultury a Pardubického kraje a zdá se, že dostaneme poměrně vysokou částku, která nám umožní opravit v tomto roce alespoň korunu zdiva a celý krov.
Aby tyto náročné činnosti mohly začít, musí být staveniště připravené tak, aby bylo možné instalovat lešení a další potřebné vybavení. Rozsah těchto příprav je velký a my cítíme, že bychom to z časových důvodů nezvládli.
Proto bychom rádi uspořádali pracovní akci, při které by větší počet lidí dokázal za krátký čas to, co by se nám nepodařilo ani za několik měsíců. Půjde hlavně o odstranění sutě z interiéru kostela a od paty průčelí, vyřezání zbylého náletu, přípravu podkroví a krovu pro zednické a tesařské práce.
S touto prosbou se obracíme na Vás - naše přátele a všechny příznivce tohoto místa. Pokud byste našli chvíli času a dostatek chutě nám pomoci, budeme velmi rádi.

Očista polomského kostela se koná v sobotu a neděli 12. a 13. dubna 2008

Pokud se rozhodnete přijet, dejte mi prosím vědět, abychom mohli připravit pracovní plán a také abychom mohli zajistit dostatek stravy a měli čas zařídit případný nocleh. Pomůžete nám i tím, že tuto informaci dále rozšíříte vhodným lidem.
Vše dobré přeje
František R. Václavík


This page is powered by Blogger. Isn't yours?

Přihlášení k odběru Příspěvky [Atom]